Nederlands | English

Planten oktober 2011

Op 25 oktober was het weer zo ver. De bollen konden weer geplant worden. De bodemtemperatuur daalde onder de 10 graden en het weer was prachtig om buiten te werken. Slechts een kleine stevige bui zorgde in het begin voor wat ongemak. Als eerste werden de narcissen geplant, toen de hyacinten, de fritillaria's en de crocussen en ten slotte de tulpen.

Alle soorten eerst gesplitst in groepen en vervolgens op alfabet gelegd.

De plantmachine is een machine welke gebouwd is naar geheel eigen ontwerp door de firma M.M. Duin uit Heemskerk. Marius Duin heeft de machine gebouwd samen met een monteur van het Loonbedrijf Denneman en is geschikt voor het planten op bedden en kan ook tevens gemakkelijk partijtjes van 2 en 3 regels planten. Het planten op bedden is ook voor de Hortus Bulborum uitermate geschikt.

M.M.Duin gebruikt de machine voor het planten van zijn lelies voor bloemproduktie en heeft hem in de herfst niet nodig. Dit komt ons natuurlijk prima uit. De machine wordt door Marius Duin overigens belangeloos ter beschikking gesteld. Dit is zijn manier van het sponsoren van de Hortus Bulborum.

Op de machine nemen 2 mensen plaats welke worden ingehuurd van de Stichting Proeftuin Zwaagdijk. Op woensdag 2 november rond het middaguur waren alle ca. 4200 soorten weer geplant. De etikettenhouders in de grond gestoken en uiteraard het naambordje er weer op geplaatst. Een pittige klus, maar iedereen kon weer tevreden huiswaarts gaan, na eerst nog even koffie met gebak te hebben genuttigd. Dat smaakte uitstekend na al dat harde werken.

 

Daarna nog even stro dekken, het stro weer inrijden bij de tulpen. Voor de narcissen en hyacinten en fritillaria imperialis wordt een echt winterdek op de bollen gelegd. Als dit ook geregeld is is de gehele tuin weer winterklaar.

Maciek en Kees samen op de plantmachine.

Gerard Glory reikt heel secuur alle bollen aan.

Na het sorteren op groep en het op alfabet leggen steekt Joop Zonneveld de etiketten in de grond.

Gerard Veldt schuift vervolgens alle naambordjes in het etiket.